prooptiki@msn.com

Ναύπλιο: Συνεχίζεται με μεγάλη επιτυχία το 9ο Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ ARTIVA (9-12 Νοεμβρίου)

Συνεχίζεται για δεύτερη ημέρα στο Ναύπλιο, στην αίθουσα του Βουλευτικού, το 9ο Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ. Το Φεστιβάλ που έχει καθιερωθεί ως θεσμός στα πολιτιστικά δρώμενα της πόλης του Ναυπλίου τα τελευταία χρόνια, με τη συμμετοχή σχημάτων από πολλές πόλεις της Ελλάδας και συνεχίζεται με μεγάλη επιτυχία, ξεκίνησε την Πέμπτη 9 Νοεμβρίου με το Γυναικείο Φωνητικό Σύνολο Ναυπλίου ” ΣΥΜΦΩΝΙΑ”, τη Χορωδία Μουσικού Πολιτισμού Νέας Κίου, τη Μεικτή Χορωδία Δήμου Μεγαρέων και τη Χορωδία ΔΟΠΠΑΤ Ναυπλίου – Μεικτό Πολυφωνικό Σχήμα. Το ARTIVA FESTIVAL θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 12 Νοεμβρίου υπό την επίβλεψη και φροντίδα του Καλλιτεχνικού Διευθυντή, Θεοδόση Αντωνιάδη.

Το πρόγραμμα για σήμερα Παρασκευή 10 Νοεμβρίου:

ΩΡΑ 20.00
1) Χορωδία 1ου Γυμνασίου Ασπρόπυργου
2) Δημοτική Χορωδία Επιδαύρου
3) Χορωδία Πολιτιστικής Κίνησης ” ΕΠΙΛΟΓΗ” Λεμεσού Κύπρου
4) “CHOREMUS ” Χορωδία Εκπαιδευτικών Μουσικής Αττικής
5) Χορωδία Πολιτιστικού Συλλόγου Άργους “ΤΕΛΕΣΙΛΛΑ”
ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΎΘΕΡΗ

Το πρόγραμμα για το Σάββατο και την Κυριακή:

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/11/2023

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΌΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ: 14.30
1) Δημοτική Χορωδία Κέρκυρας SAN GIACOMO
2) CANTELENA Χορωδία Πάτρας
3) Χορωδία Σύγχρονου Κορινθιακού Ωδείου
4) Χορωδιακό Εργαστήρι Νίκαιας “ΊΑΜΒΟΣ”
5) Πειραματική Χορωδία Δήμου Ρόδου

ΩΡΑ: 19.00
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΕΛΙΝΑ ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ
(Ομιλίες και απόδοση αναμνηστικών προς τιμήν της).
Χορωδία “CANTUS NOVUS FEMINA

ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΌΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ: 20.00
1) Φωνητικό Συγκρότημα ” ΜΕΛΩΔΙΑ” Πνευματικού Ομίλου Λεμεσού Κύπρου
2) Χορωδία Πολιτιστικού Κέντρου ΟΤΕ Κέρκυρας
3) Χορωδία ” Μουσικά Μονοπάτια” Λεμεσού Κύπρου
4) Δημοτική Χορωδία Κέρκυρας ” SAN GIACOMO”
5) Γαλλόφωνη Χορωδία Choralia Θεσσαλονίκης

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/11/2023

ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΌΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ: 12.00
1) Χορωδία Αμερικανικού Κολλεγίου της Ελλάδος ACG
2) Χορωδία Ενηλίκων Σχολής Μωραΐτη

ΩΡΑ: 13.00
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΧΟΡΩΔΙΩΝ

ΩΡΑ: 19.00
ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΌΓΡΑΜΜΑ
1) Παιδική Χορωδία “Τα Σπουργίτια” Χορωδίας Τρίπολης
2) Ιστορική Χορωδία Νίκαιας
3) Χορωδία “Σιμυλίς” Λάρισας
4) Γυναικεία Χορωδία LA VITA Τρίπολης
5) Δημοτική Χορωδία Ρόδου
6)Χορωδία Συλλόγου Φίλων Ωδείου Άργους

ΛΗΞΗ ΧΟΡΩΔΙΑΚΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

Facebook
Twitter
LinkedIn

Νέα της τελευταίας εβδομάδας